O mnie

Beata Wojciechowska (ur. 1975) – wydawca, redaktorka, korektorka, recenzentka, tłumacz  z francuskiego i pisarka na zamówienie. Także autorka opowiadań dla dorosłych, bajek dla dzieci, laureatka ogólnopolskich konkursów literackich. Współzałożycielka wydawnictw Studio ANATTA i Wydawnictwo Online, które przygotowały do druku ponad tysiąc książek i setki tysięcy tekstów. Więcej na Facebooku.

W poprawę książek wkładam kawałek mojej duszy, zatem interesuje mnie ich ostateczny stan oraz dalsze losy. Bardzo się cieszę, gdy Autorzy piszą mi o pozytywnych opiniach czytelników, swoich nagrodach i miejscach w rankingach, a ich książka uznawana jest za dużo lepszą niż poprzednia, w której wydaniu nie uczestniczyłam. To dla mnie najlepsze źródła motywacji do pracy.

Zdaję sobie sprawę, że proces redakcji i poprawy jest bardzo trudny dla Autora, polega bowiem głównie na wyłapywaniu słabych punktów i zmierzeniu się ze swoim najgorszym czytelnikiem:). Zawsze jestem pełna podziwu i szacunku dla pracy, którą Autor wkłada w swoje papierowe „dziecko”, moja praca jednak nie pozwala mi przymykać oczu na to, co można jeszcze ulepszyć. I zwykle ulepszyć się udaje:).

 
Bajki stare i nowe

Opinie:

Z ostatnich dni (01.2019)

1) „Chciałem tylko Pani napisać, że książka jest na 2. miejscu w Empiku… I prawdopodobnie powstanie na jej podstawie film! Dziękuję!”.
2) „Jestem szczęśliwa, że miałyśmy okazję współpracować. Egzemplarz z autografem ma Pani zarezerwowany od dawna – na razie wirtualnie, ale postanowiłam w nadchodzącym roku doprowadzić moje marzenie do szczęśliwego finału. Mam nadzieję, że jeszcze będzie okazja to powtórzyć”.
3) „Jesteś natchnieniem dla innych…”.
4) „Będę czekał cierpliwie, ile trzeba, tylko niech Pani wpisze mnie na listę oczekujących!”.
5) „Bardzo cenie sobie naszą współpracę…”.


Nie ukrywam, że Pani Beata była „pierwszą lepszą” korektorką z Internetu. Tekst, który dostarczyłem, był trudny i wymagający, bo poruszał trudne i wymagające zagadnienia dotyczące depresji. Nie każdy ją zna, a już na pewno nie każdy rozumie. To, co dostałem, przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Fachowe adnotacje i wyjaśnienia, które jasno tłumaczyły, gdzie popełniałem błędy, a co najważniejsze, poprawki nie naruszały unikalnego stylu książki. Pani Beata potrafi wczuć się w to, co robi. Potrafi dostosować się do autora, jest cierpliwa i wyjaśnia wszystkie pytania. Jak dla mnie to taki guru wszystkich korektorów, wzór do naśladowania w czasach, gdy każdy idzie na ilość, a nie na jakość. Mam już pomysł na następną książkę i nie wyobrażam sobie, aby przeszła przez inny niż Pani Beaty korektorski magiel.

Karol Neubauer, Życie pozapsychotropowe

* * *
Pani Beato, jeszcze raz dziękuję bardzo za współpracę i wiele cennych wskazówek. Piszę z informacją, że książkę wydało Wydawnictwo Annapurna: miała swoją premierę 15 września 2017.
Doczekała się swojej strony internetowej: www.aconcagua.kocewiak.eu. Rozmawialiśmy też w Śniadaniu Mistrzów w RMF Classic: www.kartkazpodrozy.pl/2017/11/rozmowa-w-rmf-classic-o-wyprawie-na-aconcague-i-o-ksiazce.html.
O książce mówi się w środowisku górskim i podróżniczym: www.goryonline.com/aconcagua–w-cieniu-snieznego-straznika,2008514,i.html.
Dość dużym osobistym sukcesem jest, że można ją znaleźć również na półce w Empiku. Poza tym została nagrodzona na Festiwalu Cywilizacji i Sztuki Mediów MEDIATRAVEL w kategorii najlepsza książka podróżnicza roku. Informacja jest już na stronie MEDIATRAVEL: www.mediatravel.pl/2017/index.php/laureaci.
Łukasz Kociewiak, podróżnik
Nawet gdyby ta książka miała zalec tylko na mojej, to dzięki Pani mam to poczucie, że ma szanse znaleźć swoje miejsce na kilku, a może nawet kilku tysiącach półek, czego sobie i Pani życzę. Dziękuję, Pani Beato, za wspaniałą współpracę i profesjonalny warsztat, o którym przecież nie miałem zielonego pojęcia:) Z wyrazami szacunku…
[książka miała same dobre opinie:) – przyp. red.]
* * *

Jestem zadowolony z Pani pracy. Szczególnie zwracałem uwagę na te fragmenty, z których sam nie byłem zadowolony. Wiedziałem,że niektóre zdania są trochę zagmatwane, a Pani uporała się z tym na piątkę. […] Jest Pani pani osobą słowną, dotrzymującą ustalonych terminów, zna Pani się na tym, co robi. Dlatego serdecznie zapraszam Panią do dalszej współpracy przy następnych częściach.

Autor cyklu bajek

* * *

Pani Beato

Serdecznie dziękuję Pani i oraz małżonkowi za ogrom pracy włożony w naszą książkę. Mam nadzieję, że to nie ostatnia nasza wspólna
„robótka”😀
Z wyrazami szacunku
Współautor, profesor Akademii Pomorskiej

* * *

 

Stała się Pani po trosze moim mentorem. Rozumiem teraz doskonale, dlaczego wy, redaktorzy, jesteście tak bardzo potrzebni 🙂 Chylę czoła!

Ale to teraz się fajnie czyta. Całość jest logiczna, a tekst sam płynie. Dziękuję 🙂

Autor powieści obyczajowej

* * *

Wyrzuciła Pani 40% tekstu i pozmieniała treść! Jestem zachwycony efektem!

Autor powieści fantasy

* * *

Jest mi niezmiernie miło polecić Beatę. Fundacja Filmowa Wonderwoods, jak też autorzy, byli bardzo zadowoleni ze współpracy, dzięki czemu projekt mógł być realizowany bezproblemowo i sprawnie, w sposób wysoce profesjonalny. Jej wysokie kompetencje, sprawna organizacja pracy oraz otwartość na potrzeby naszej Fundacji, jak również poświęcenie i zaangażowanie w projekt pozwoliły ukończyć go na spodziewanym, wysokim poziomie. Dodatkowo uprzejmość, wysoka kultura osobista oraz umiejętność komunikacji interpersonalnej Beaty uczyniły tę współpracę bardzo przyjemną.

Piotr Jagodziński, producent filmowy, tłumacz i wydawca

* * *

Sławek Muturi, przedsiębiorca, bloger i autor kilku książek o inwestowaniu w nieruchomości i o Kenii

* * *

Współpracowałem do tej pory z Beatą nad trzema książkami i jesteśmy w trakcie pracy nad czwartą. Wszystkie książki zostały przetłumaczone z języka angielskiego i miejscami solidnie trąciły angielską składnią i kalkami językowymi. Beata wykazała się bardzo dobrym ,,nosem”, wyłapując wszelkie nienaturalne sformułowania. Za każdym razem byłem bardzo zadowolony z efektu końcowego – stworzenia tekstu, który nareszcie świetnie się czytał po polsku. Potwierdzili to również czytelnicy.

Michał Balik, wydawca

* * *

Muszę przyznać, że ze wszystkich korektorek, z którymi pracowałem, Ty jesteś jednak najlepsza.

Feranos, autor opowiadań science fiction